Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/kamilwitkow/radoscbycia.com/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2807
10-tygodniowy program jogi terapeutycznej dla osób po doświadczeniu traumy | Radość bycia

Zapraszam do udziału w 10 tygodniowym programie terapeutycznej Jogi Kundalini dla osób po doświadczeniu traumy. W ramach programu przewidziane są:

  • 1,5 godziny praktyki jogi w grupie przez 10 tygodni
  • codzienna praktyka własna określonej kriji (9 minut)

Joga jest starożytną, liczącą ponad 5 tysięcy lat praktyką pracy z ciałem, służącą łączeniu różnych poziomów ludzkiej egzystencji – ciała i umysłu, świadomego i nieświadomego, ego i duchowości. Trauma jest od zawsze, w pewnym sensie jest normalną częścią życia. Doświadczano jej na skutek zdarzeń losowych, przemocy, kataklizmów. Joga służyła jako narzędzie powrotu do dobrostanu ciała i umysłu, tak aby życie mogło toczyć się dalej. Współcześnie, joga wzbudza szczególne zainteresowanie medycyny i psychologii zachodniej ze względu na to, że zalicza się do najstarszych dyscyplin badających świadomą, fizyczną i mentalną kontrolę nad ciałem oraz umysłem. Coraz częściej wykorzystuje się praktykę jogi do pracy z osobami po doświadczeniu traumy, ze względu na niezwykłe efekty poprawy samopoczucia osób ją praktykujących. Celem tej praktyki nie jest wzbudzanie emocji czy wspomnień, lecz budowanie doświadczenia bezpiecznego bycia w ciele, zwiększanie świadomości ciała, uczenie bycia „tu i teraz”. Z perspektywy jogi, konsekwencje psychologiczne nierozwiązanej traumy min. takie jak: wysoki poziom lęku, brak stabilności emocjonalnej, nadmierne pobudzenie, trudności ze snem, kłopoty z pamięcią lub koncentracją uwagi, są przede wszystkim wynikiem zaburzeń działania układu nerwowego. Poprzez stosowną praktykę można wspomóc proces samoregulacji ciała i tym samym zniwelować cierpienie.Poniżej linki do badań na temat skuteczności jogi w pracy z osobami doświadczającymi PTSD:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24668767;

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4558444

Warunki udziału w programie:

Wskazany jest udział we 80% zajęć (możliwe dwie nieobecności i opcja odrobienia zajęć w danym tygodniu w drugiej grupie). Przyjęcie do programu jest poprzedzone rozmową indywidualną z trenerką Agnieszka Czapczyńską (tel. 606 406 555)

Grupa wtorkowa odbywała się w godzinach 10.30-12.00 w okresie 12.12.2017 do 20.02.2018

Grupa czwartkowa odbywa się w godzinach 18.30-20.00 w okresie 14.12.2017 do  22.02.2018

Koszt udziału – 250 zł (jednorazowe zajęcia 25 zł)

Maksymalna liczba uczestniczek/ów – 8 osób w grupie

Program prowadzi : Agnieszka Czapczyńska, instruktorka Jogi Kundalini,ukończyła szkolenie Teaching Trauma Informed Kundalini Yoga to People Recovering from Post Traumatic Stress Disorder certyfikowane przez Kundalini Research Institute